Uroda · 22 grudnia, 2021 0

Makijaż – nieco istotnych porad

Wybieramy kolor podkładu.

Chcąc otrzymać jak najbardziej naturalny rezultat, musimy dużą wagę przyłożyć do wyboru trafnego odcienia fluidu. Zobaczmy, jakie mamy alternatywy.  Następnie wykorzystajmy poniższe porady, by sięgnąć po produkt, który dobrze zadziała na naszą urodę.

Wim Hof

Zanim jednakże zaczniemy swoje łowy, przyjrzyjmy się raz jeszcze swojej cerze i spróbujmy samemu określić jej ogólny rodzaj. Wyodrębniamy trzy zasadnicze typy skóry. Są to:cera sucha, tłusta oraz mieszana. Istnieją specjalne podkłady do twarzy dopasowujące się do każdej z nich, ale zanim po któryś z nich sięgniemy, nieodzownie uprzednio sprawdźmy jego kolor. Kolorowe kosmetyki występują niejednokrotnie w różnych tonacjach. Przeważnie otrzymujemy ich kilka lub kilkanaście do wyboru, więc każdej barwie musimy przyjrzeć się z bliska, a następnie wybrać trzy takie odcienie, które według nas będą najbardziej zbliżone do naszej naturalnej skóry. Teraz winnaś wypróbować wybrany podkład do twarzy. Uważaj jednakże na to, gdzie go aplikujesz. Nie powinnaś go sprawdzać na skórze dłoni. Gdy jednakże już musimy to zrobić, bo udałyśmy się do drogerii w pełnym makijażu i nie chcemy go z siebie zmywać, pamiętajmy, by podkład do twarzy nałożyć na zewnętrzną część ręki. Bardzo dobrze jest sprawdzać podkład przez nałożenie go na linię żuchwy. Wtedy popatrzmy, czy harmonizuje on z kolorem szyi. Bo wbrew pozorom koloru podkładu nie dopasowujemy do koloru twarzy. Jest to poważny błąd.

Istnieją także pewne bardziej specjalistyczne podkłady do twarzy, które za sprawą swoich nietypowych odcieni kolorystycznych mogą skutecznie radzić sobie z ukrywaniem małych i dużych przebarwień. Najczęściej mają one żółtą tonację. Znakomicie kryją zaczerwienienia i inne przebarwienia. Gdy takich niedoskonałości mamy dużo na twarzy, wystrzegajmy się podkładów o różowym zabarwieniu, ponieważ one jedynie uwydatnią niedoskonałości naszej cery.

Wskazówki dotyczące makijażu brwi

Makijaż brwi to dla ciebie nieodgadniony teren  i myślisz, że nigdy nie nauczysz się go poprawnie robić? Zamiast od razu zakładać swoją porażkę, zacznij praktykować, bo to właśnie praktyka tworzy specjalistę. A ten typ makijażu tylko na pierwszy rzut oka wygląda na nieprosty. W rzeczywistości, gdy już opanujesz określone podstawy, będziesz w stanie pomalować swoje brwi w ciągu jedynie kilku minut – i to nawet w czasie podróży pociągiem do pracy.

Daruj sobie jednakże trochę czasu na owe ćwiczenia. Jeśli dzierżysz pomadę albo cień do brwi pierwszy raz w życiu, nie powinnaś raczej robić sobie nimi makijażu, jeżeli za parę minut musisz wyjść do pracy bądź na zakupy. Wybierz sobie wolny dzień w tygodniu i to właśnie wtenczas usiądź na spokojnie przed lustrem i zobacz, jakie wrażenie robią twoje brwi, gdy są pomalowane. Musisz nauczyć się zaznaczać ich naturalny kształt i generalny wygląd. Jeżeli uda ci się właściwie pomalować brwi, obrys twojej twarzy z razu ulegnie poprawie, a spojrzenie nabierze wyrazistej głębi.

Istnieją przeróżne kosmetyki do brwi – m.in. pomady, kredki czy żele – jednak zanim zabierzesz się za kupowanie i próbowanie owych wszystkich produktów, powinnaś sięgnąć raczej po podstawowe akcesorium, jakim jest zwyczajna prosta szczoteczka do brwi. Zacznij ją po prostu opanowywać. Na malowanie przyjdzie jeszcze czas, natomiast początkowo spróbuj zaprzyjaźnić się ze swoimi brwiami i zacznij je każdego dnia czesać. Możesz też nakładać na brwi niedużą ilość specjalnego żelu lub pospolitej wazeliny i dopiero wtedy zaczesywać je w stronę ucha. Włoski, które występują od wewnętrznej strony oka, spróbuj natomiast ułożyć ku górze. Dzięki temu uzyskają one bardziej naturalny wygląd.

Technik malowania brwi jest zaś tak dużo. Trudno stwierdzić, jaka z nich byłaby dla ciebie najlepsza. Musisz je – niekoniecznie wszystkie, po prostu sprawdzić na sobie i stwierdzić, która technika jest dla ciebie najodpowiedniejsza. Sprawdź też różne kosmetyki do brwi i nie limituj się jedynie do klasycznej kredki. Najprawdopodobniej znacznie fajniejszy rezultat osiągniesz w momencie, jak pokryjesz brwi pomadą w ciemniejszym kolorze.